מאמרים

מוצרי תינוקות

מוצרים לתינוקות והעלות הכספית.

אחת ההוצאות הגדולות של משפחה חדשה זה מוצרים לתינוק החדש.ישנם המון סוגי מוצרי תינוקות החל מלבוש, האכלה, שינה, צעצועים, ואפילו בטיחות ואבטחה כגון מצלמות און ליין. אין יותר משמח מאשר תינוק/ת שמאיר/ה את החיים של כל אב ואם. בין אם נולד בלידה טבעית, בפונדקאות או בתרומה של זרע או ביצית. הרכב המשפחות כיום הינו מגוון, אב ואב, אם ואם, אב ואם, הורות משותפת… כל אחד ואחת והעדפתו האישית. אלו החיים שלכם וכל אחד מחליט לקבל את עצמו כמות שהוא. אז גם אתם תפנימו. גם תינוק שמגיע למשפחה מאימוץ מביא עימו המון שמחה, והוצאות כספיות על מוצרים שונים ומגוונים בכל התחומים.

עגלות טיולונים, ריהוט לתינוקות, מצעים, צעצועים,  כסאות אוכל, כסאות בטיחות לרכב, בגדי תינוקות, אביזרי הנקה והאכלה, מנשאים לתינוקות, אביזרי אמבטיה והגיינה…ניתן למצוא עוד מוצרי תינוקות באתרי אינטרנט, והמגוון הוא עצום. כך גם הייצרנים והמותגים.

לא נשכח גם את המוצרים לאמהות ולאבות המטפלים. מנשאים, תיקים שונים, ביגוד מתואם… ואפילו מוצרי בטיחות ואבטחה כמו מצלמות לחדר התינוק המצלמות ומשדרות ישירות אל הטלפון של ההורים או המטפלת.  – כן, המטפלת היא גם הוצאה לא קטנה, זה מגיע בהמשך לפני הפעוטון.

אז אם תהיתם מדוע תינוק זה הוצאות כלכליות עצומות לכל הורה באשר הוא – זו רק התשובה החלקית. כל כך חבל שזה נקשר לעלות כספית.

מה חשוב במוצרי תינוקות ?

  • תו תקן – כשמתחילם לבחור מוצרים, צריך להקפיד על תו תקן. לא בתקן – לא לרכוש, ובמיוחד לא להשתמש. מכון התקנים הישראלי מקיים מבדקים לא פשוטים לאורך זמן למוצרים שמשווקים בחנויות מוצרים לתינוקות. המבדקים מחמירים ואם המוצר לא עומד בהם – הוא לא מקבל אישור.
  • מותג – לא להאמין אבל ישנם מוצרי הלבשה מיצרנים עלומים בחול, עם כל מיני מדבקות של ייצרנים לא מוכרים. מוצרי מדבקה בדומה למוצר מדבקה חשמלי כמו טלויזיה תוצרת סין זולה ופשוטה היא פחות איכותית. אבל לעומת זאת ישנם מוצרים לא ממותג ידוע, והם זולים בהרבה. אין לנו המלצה מה לבחור – זו ההחלטה שלכם בלבד. אולי תתייעצו עם מומחים או מבינים וזא תחכימו לקבל החלטה נכונה.
  • מוצרי בריאות לתינוקות – בהתייעצות עם רופא, לא לסמוך על המלצות של אנשים לא מוכרים. לא לפעול בצורה חסרת אחריות בעיניין החיסונים, ולא לקבל החלטות הרות גורל לגבי תרופות ותוספי מזון שונים. רק בהמלצת רופאים מוכרים. לגבי משרד הבריאות מנחה לגבי תינוקות ופעוטות לגבי שלבים מעקב, רפואה והתפתחות תינוק.
  • משחקי תינוקות – תו תקן כבר אמרנו ? – חובה. מלבד המוצרים אשר חלקם מיועדים לשלבי גדילה והתפתחות, ישנם כמה הדרכות מעניינות של קופת חולים כללית לגבי התפתחות תינוקות, כמו לדוגמה כיצד לעודד את התינוק להתחיל לזחול. או בתחום המשחקים הם ממליצים על משחקי התפתחות החשובים מאוד לתקופת הגיל הראשונה. לא להעמיס יותר מידי כי יכולת הקליטה והעיבוד מעט מוגבלת בתחילה. אבל משחקים מתאימים לפי גיל. למשל לא לוותר על המובייל מטווח קרוב אפילו בגיל כמה שבועות. בשלבים הראשונים צעצועים רכים ועדינים למגע יתאימו, ולהמנע מצעצועים כבדי משקל עבור התינוק/ת, ללא פינות חדות, ושתהיה אפשרות אחיזה גם לידיים קטנטנות. בכל מקרה הימנעו מצעצועים שהתינוק עלול להכניס לפיו ועלולים לגרום לחנק כגון חרוזים, קוביות קטנות וכדומה.
  • משחק יכול להיות גם ללא צעצוע. ההורה יכול בצורה קרובה לשחק עם התינוק במגע קל על קצה האף, בהפעלת היידים לצדדים בהשמעת קול ניעם כמו שירה או דיקלום שיר. כל אלו יועילו מאוד גם להתפתחות וגם לקשר עם ההורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.